مجله ابزار

انتخاب و خرید متر لیزری و تراز لیزری

انتخاب و خرید متر لیزری و تراز لیزری

انتخاب و خرید متر لیزری و تراز لیزری

انتخاب و خرید متر لیزری و تراز لیزری نیاز به راهنمایی دارد! متر لیزری یا متر دیجیتال از جمله ابزارآلات مناسب صنایع مختلف می باشد. متر لیزری که چند سالی است با برند های مختلف وارد بازار ایران شده است. بسیار مورد استقبال عموم مردم مخصوصا معماران و آرشیتکتها شده است. اساس کار متر لیزری ارسال طیف لیزر به اشیا و بار تابش آن به سمت دستگاه میباشد. که در کسری از ثانیه انجام میشود. دستگاه متر لیزری با قراردادن سرعت نور و زمان ارسال و دریافت در فرمول به فاصله دست پیدا میکند.

تراز لیزری متقاطع

تراز لیزری متقاطع
استفاده از لیزر متقاطع جهت کاشیکاری و سرامیک کاری دیوار و کف
تراز لیزری خطی

حال اینکه چگونه انتخاب و خرید متر لیزری و تراز لیزری را انجام دهیم را در چند سطر بیان میکنیم.

 1. مهمترین بخش دستگاه متر لیزری و تراز لیزری لیزر گان آن میباشد. یعنی فرستنده لیزر چه قدرتی و چه بهره ای دارد. هرچه قدرت لیزرگان بیشتر باشد متعاقبا قیمت دستگاه بالاتر میرود. به عنوان مثال تولید کننده ای ممکن است دستگاهی را با عنوان متر لیزری ۴۰ متری به فروش برساند ولی با توجه به اینکه لیزر گان ضعیفی انتخاب کرده است این دستگاه عملا در هر شرایطی برد ۴۰ متر را پوشش نخواهد داد.
 2. به یاد داشته باشید برای انتخاب و خرید متر لیزری و تراز لیزری باید به لیزر گان توجه کرد. ولی نکته اینجاست که هیچ تولید کننده ای توان و مدل لیزر گان را بر روی دستگاه نمینویسد و ما خریداران ناچاریم به به برند اعتماد کنید. برند های خوب و قدیمی مثل محک و آینهل با سابقه طولانی در تولید و عرضه ابزارالات برقی همیشه بهترین قطعات برای تولید دستگاه استفاده می کنند. با مشتری صادق هستند و واقعیت را روی محصول مینویسند. به همین دلیل است که لیزر های محک و آینهل از ۲۵ الی ۸۰ متر به تفکیک قید شده است.
 3. همان طور که خواهید دید و در لینک های پایین نمایش خواهم داد. متر لیزری ۴۰ متری با متر لیزری ۸۰ متری اختلاف قیمت ۵۰ درصدی دارد. حال به نظر شما چطور ممکن است برخی از متر های لیزری ۱۰۰ متری ۲۰۰ متری را با قیمت های بسیار پایین و بااختلاف خیلی کم حدود ۲۰ درصد به مشتری معرفی میکنند. جواب این است که هیچ کدام از این متر های در روز و نور خورشید حتی نمیتوانند ۲۰ متر را اندازه گیری کنند. به علت لیزر گان ارزان و ضعیف
 4. همچنین اخیرا دیده شده تولید کنندگان چینی برای کاهش قیمت متر های لیزری از فرستنده های اولتراسونیک (فرستنده صوتی) استفاده میکنند. این نوع دستگاه بسیار ارزان و بدون دقت و پر خطا است. خرید این محصول اشتباه است.
 5. هرچند کارهای محاسباتی بخش مهم انتخاب متر لیزری نیست. و غالب دستگاه های تمام محاسبات خطی مساحت و حجم و مسائل فیثاغورس را انجام میدهند. ولی باز هم توجه به سادگی استفاده از دستگاه و محاسبات در انتخاب و خرید متر لیزری و تراز لیزری حائز اهمیت است.
 6. باید کیفیت بدنه و پوشش های ضد ضربه بودن را نیز در نظرگرفت. چون معمولا شکستگی جزو گارانتی هیچ تولید کننده متر لیزری نیست.
 7. و در آخر یکی از مهمترین ابزار انتخاب و خرید متر لیزری و تراز لیزری داشتن گارانتی واقعی است.

معمولا در انتخاب متر لیزری مهمترین پارامتر اصالت و قدرت لیزرگان دستگاه میباشد. سایر امکانات متر لیزری و انواع محاسبات آن از جمله محاسبات فیثاغورث، اندازه گیری مساحت، حجم، طول و ارتفاع برای اکثر دستگاه ها مشابه اند.

با برخی از قابلیت های متر لیزری در تصویر زیر آشنا شوید:

برخی از قابلیتهای محاسباتی متر لیزری

در پایان پیشنهاد میگردد محصولات محک و آینهل را در ارزیابی های خود سهیم کنید.

برای مشاهده مشخصات بر روی محصول کلیک کنید

 1. متر لیزری ۴۰ متری محک

 2. متر لیزری ۸۰ متری محک

 3. ردیاب لیزری آینهل

 4. تراز لیزری متقاطع با برد ۸ متر آینهل

 5. تراز لیزری متقاطع ۳۶۰ درجه با برد ۲۰ متر آینهل

1 دیدگاه در “انتخاب و خرید متر لیزری و تراز لیزری

 1. پلیور مردانه گفت:

  بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون
  متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *